Cesta + první dojmy


Moi !

Po dlouhém cestování, vybalování a vyřizování jsem se konečně dostal k tomu, abych se s Vámi podělil o pár prvních informací.

Svou cestu jsem zahájil v Praze, odkud jsem Airbusem A320 odletěl vstříc novým zážitkům. Odlet a přistání tohoto 40 metrového obra najdete ve videích.

Další částí cesty byl přelet z Helsinek do cíle, Tampere. Vcelku děsivá cesta malým vrtulovým letadlem 😀 Pár fotek z letadel, letišť a cesty je ve fotkách.

Poslední část zajistily autobusy dopravního podniku, které tady fungují „opavským“ způsobem. Přední dveře k nástupu, prostřední a zadní k výstupu. Všechny zastávky jsou na znamení. A poslední zajímavost, pokud chcete nastoupit do přijíždějicího autobusu, musíte na řidiče mávnout, nestačí stát na zastávce 😀

Jestliže se dostanete z centra města, je těžké narazit na kohokoliv, ulice a především chodníky, jsou v některých lokalitách prázdné. Provoz aut, na to že jsem ve 3. největším městě ve Finsku, je velmi malý, přičemž po krajích a na parkovištích jich je mnoho (a ano, je zde velké množství našich českých škodovek 🙂 ).

Počasí je velmi proměnlivé, velmi rychlé změny, zatím si však nemůžu stěžovat, dnes slunečných 21° C.

O víkendu se chystám na návštěvu centra města, tak sledujte fotogalerii 😉

Jistě jste si všimli zvláštního pozdravu, Moi ve finštině znamená ahoj, dobrý den, zdravím Vás. Používá se úplně všude, v obchodě, v bance, ve škole i mezi přáteli.

#OndraVeFinsku