Setkání na ambasádě


V úterý 6.12. jsem se zúčastnil „Mikulášského setkání“ v budově velvyslanectví České republiky v Helsinkách. Ve Finsku se slaví den nezávislosti, a tohoto státního svátku tedy využili pracovníci ambasády, v čele s panem velvyslancem Ivanem Juklem, kteří pozvali české studenty studující ve Finsku na toto setkání.

Z několika míst celé země se nás sešlo 30 a dozvěděli jsme se, co obnáší práce velvyslanců, konzulů a dalších pracovníků. Připraven byl raut, kde nechyběla česká Marlenka, a u kterého jsme si mohli s dalšími studenty, či přímo se zaměstnanci popovídat. Velmi zajímavý byl příběh pana Jaroslava Mandyse, zástupce velvyslance.

mikulas_01

Pro ty z Vás, kteří návštěvu Helsinek, či Finska plánujete, můžu návštěvu ambasády jen doporučit. Velmi milí lidé, pracující zde teprve krátce, s krásnou vizí udělat ze zdejší budovy „český meeting point“. 🙂

Po tomto velmi přínosném setkání jsem se s novými přáteli vydal vstříc vánočním trhům v Helsinkách. Samozřejmě nemůže chybět fotka u vánočního stromečku, s něčím na zahřátí, před mou nejobdivovanější budovou v celém státě.

helsinky_10

#OndraVeFinsku