Škola, ubytování a další..


Ve Finsku studuji na Tampere University of Technology (TUT), ve finštině Tampereen teknillinen yliopisto (TTY). Je to jedna ze tří univerzit nacházejích se v Tampere.

Mé předměty pro zimní semestr:

Basic Course on Wireless Communications
Practical RF Electronics: First Principles Applied
Communication Systems Laboratory Course
Radio Frequency Identification Technology (RFID)
Networking Laboratory
Computer Networking
P2P and IoT systems

Výuka tady probíhá vcelku odlišným způsobem než v ČR, nutno říci že způsobem lepším. Osobitější přístup vyučujících, důraz kladen na aktivní zapojení studenta, práce ve skupinách, nutná domácí příprava. Právem je finské školství špička v Evropě.

Co se týče jídla, máme na výběr 3 restaurace v areálu školy. Obědy fungují formou malých rautů. Na výběr je 6 druhů zeleniny či salátů, 2 druhy příloh – střídají se pouze těstoviny, rýže a brambory. A následně hlavní jídlo. Je jen na Vás, kolik si čeho naberete. Za talíř jídla s dvěmi skleničkami pití (voda, mléko, džus nebo pivo – sladké a bez alkoholu, zlatý český birell) zaplatíte studentskou cenu 2.60 euro.

Ubytovaný jsem v paneláku, vzdáleném 6 minut pěšky od školy. K dispozici je prádelna, sauna, posilovna, společenská místnost a venkovní posezení s grillem.

Na závěr jedna zajímavost. Pokud byste se rozhodli vyrazit do Finska, například za mnou 😎, stačí Vám pouze platební karta, tou tady lze zaplatit opravdu kdekoliv. Ve škole, v trafice, dokonce i ve stánku na náměstí.

P.S.: Články sice nevychází tak často, jak jsem si představoval, ale sledujte fotogalerii, tam jsou nové fotky přidávány velmi často.

A nakonec nesmí chybět další lekce.

maanantai – pondělí
tiistai – úterý
keskiviikko – středa
torstai – čtvrtek
perjantai – pátek
lauantai – sobota
sunnuntai – neděle

#OndraVeFinsku